Skip to content
88 days free trial for all items, we refund in full if you don't like them. No questions asked.
88 days free trial for all items, we refund in full if you don't like them. No questions asked.

Enzyme Wizard

Shop Enzyme Wizard products at Socrates Supplies. Browse the range below and check each product page for specifications, availability and delivery details.

Filters

  • Enzyme Wizard Heavy Duty Floor & Surface Cleaner

    Enzyme Wizard
    Original price $35.00 - Original price $253.00
    Original price
    $35.00 - $253.00
    $35.00 - $253.00
    Current price $35.00
    1.0l | $35.00 / l
    5+ in stock

    An industrial-strength, solvent-free enzyme cleaner for oil, grease and petroleum residue. Designed for concrete, factory floors, service bays, car...

    View full details
    Original price $35.00 - Original price $253.00
    Original price
    $35.00 - $253.00
    $35.00 - $253.00
    Current price $35.00
    1.0l | $35.00 / l
  • Enzyme Wizard Drain Odour Eliminator & Maintainer

    Enzyme Wizard
    Original price $25.00 - Original price $116.00
    Original price
    $25.00 - $116.00
    $25.00 - $116.00
    Current price $25.00
    1.0l | $25.00 / l
    5+ in stock

    A plant-based enzyme treatment for slow, odorous and maintenance-prone drains. It breaks down organic build-up and helps remove odours at the sourc...

    View full details
    Original price $25.00 - Original price $116.00
    Original price
    $25.00 - $116.00
    $25.00 - $116.00
    Current price $25.00
    1.0l | $25.00 / l
  • Enzyme Wizard Surface Sanitiser & Disinfectant

    Enzyme Wizard
    Original price $26.00 - Original price $147.00
    Original price
    $26.00 - $147.00
    $26.00 - $147.00
    Current price $26.00
    750.0ml | $3.47 / 100ml
    5+ in stock

    An Australian-made, ready-to-use hospital-grade surface disinfectant for many hard surfaces, including glass and stainless steel. The alcohol-free,...

    View full details
    Original price $26.00 - Original price $147.00
    Original price
    $26.00 - $147.00
    $26.00 - $147.00
    Current price $26.00
    750.0ml | $3.47 / 100ml
  • Enzyme Wizard Screen Cleaner

    Enzyme Wizard
    Original price $23.00 - Original price $23.00
    Original price
    $23.00
    $23.00 - $23.00
    Current price $23.00
    750.0ml | $3.07 / 100ml
    5+ in stock

    A streak-free, pH-neutral enzyme cleaner made for delicate screen surfaces. It lifts fingerprints, skin oils and everyday marks without soap residu...

    View full details
    Original price $23.00 - Original price $23.00
    Original price
    $23.00
    $23.00 - $23.00
    Current price $23.00
    750.0ml | $3.07 / 100ml
  • Enzyme Wizard Glass & Stainless Steel Cleaner

    Enzyme Wizard
    Original price $23.00 - Original price $41.00
    Original price
    $23.00 - $41.00
    $23.00 - $41.00
    Current price $23.00
    750.0ml | $3.07 / 100ml
    5+ in stock

    A ready-to-use enzyme cleaner for glass and stainless steel. Its blend of plant-based enzymes and surfactants breaks down fingerprints, oils, greas...

    View full details
    Original price $23.00 - Original price $41.00
    Original price
    $23.00 - $41.00
    $23.00 - $41.00
    Current price $23.00
    750.0ml | $3.07 / 100ml
  • Enzyme Wizard Urinal Cleaner & Deodoriser

    Enzyme Wizard
    Original price $26.00 - Original price $127.00
    Original price
    $26.00 - $127.00
    $26.00 - $127.00
    Current price $26.00
    750.0ml | $3.47 / 100ml
    5+ in stock

    A pH-neutral enzyme cleaner designed to tackle urine residue, uric acid crystals, stains and persistent odours. Suitable for routine washroom maint...

    View full details
    Original price $26.00 - Original price $127.00
    Original price
    $26.00 - $127.00
    $26.00 - $127.00
    Current price $26.00
    750.0ml | $3.47 / 100ml
  • Enzyme Wizard Wheelie Bin Cleaner & Deodoriser

    Enzyme Wizard
    Original price $23.00 - Original price $23.00
    Original price
    $23.00
    $23.00 - $23.00
    Current price $23.00
    750.0ml | $3.07 / 100ml
    5+ in stock

    A ready-to-use enzyme cleaner for wheelie bins and waste-handling areas. It breaks down fats, oils, food residue and biofilm that can feed odour-ca...

    View full details
    Original price $23.00 - Original price $23.00
    Original price
    $23.00
    $23.00 - $23.00
    Current price $23.00
    750.0ml | $3.07 / 100ml
  • Enzyme Wizard Shower Glass, Tile & Grout Cleaner

    Enzyme Wizard
    Original price $23.00 - Original price $110.00
    Original price
    $23.00 - $110.00
    $23.00 - $110.00
    Current price $23.00
    750.0ml | $3.07 / 100ml
    5+ in stock

    A ready-to-use bathroom cleaner formulated for shower glass, tiles and grout. Plant-based enzymes work on organic grime and soap scum, while citric...

    View full details
    Original price $23.00 - Original price $110.00
    Original price
    $23.00 - $110.00
    $23.00 - $110.00
    Current price $23.00
    750.0ml | $3.07 / 100ml
  • Enzyme Wizard All-Purpose Surface Spray

    Enzyme Wizard
    Original price $22.00 - Original price $62.00
    Original price
    $22.00 - $62.00
    $22.00 - $62.00
    Current price $22.00
    750.0ml | $2.93 / 100ml
    5+ in stock

    A versatile soap-free surface cleaner powered by plant-based enzymes. It breaks down oily film, food residue, fingerprints and everyday grime witho...

    View full details
    Original price $22.00 - Original price $62.00
    Original price
    $22.00 - $62.00
    $22.00 - $62.00
    Current price $22.00
    750.0ml | $2.93 / 100ml
  • Enzyme Wizard Multi-Purpose Bathroom & Kitchen Spray & Wipe

    Enzyme Wizard
    Original price $22.00 - Original price $22.00
    Original price
    $22.00
    $22.00 - $22.00
    Current price $22.00
    750.0ml | $2.93 / 100ml
    5+ in stock

    An industrial-strength enzyme spray for water-safe kitchen and bathroom surfaces. It breaks down grease, grime and odour-causing organic matter and...

    View full details
    Original price $22.00 - Original price $22.00
    Original price
    $22.00
    $22.00 - $22.00
    Current price $22.00
    750.0ml | $2.93 / 100ml
  • Enzyme Wizard Carpet & Upholstery Cleaner

    Enzyme Wizard
    Original price $25.00 - Original price $49.00
    Original price
    $25.00 - $49.00
    $25.00 - $49.00
    Current price $25.00
    750.0ml | $3.33 / 100ml
    5+ in stock

    A soap-free, pH-neutral multi-enzyme cleaner for carpet, rugs and washable upholstery. It penetrates fibres to loosen organic stains and address th...

    View full details
    Original price $25.00 - Original price $49.00
    Original price
    $25.00 - $49.00
    $25.00 - $49.00
    Current price $25.00
    750.0ml | $3.33 / 100ml
  • Enzyme Wizard Grease & Waste Digester

    Enzyme Wizard
    Original price $35.00 - Original price $35.00
    Original price
    $35.00
    $35.00 - $35.00
    Current price $35.00
    1.0l | $35.00 / l
    5+ in stock

    A plant-based enzyme treatment for drains, grease traps and septic systems. The broad-spectrum enzyme blend targets fats, oils, grease, starches an...

    View full details
    Original price $35.00 - Original price $35.00
    Original price
    $35.00
    $35.00 - $35.00
    Current price $35.00
    1.0l | $35.00 / l
  • Enzyme Wizard No Rinse Floor Cleaner

    Enzyme Wizard
    Original price $28.00 - Original price $148.00
    Original price
    $28.00 - $148.00
    $28.00 - $148.00
    Current price $28.00
    1.0l | $28.00 / l
    5+ in stock

    A time-saving, soap-free floor cleaner that keeps working after mopping. Its plant-based multi-enzyme formula breaks down grease, food residue and ...

    View full details
    Original price $28.00 - Original price $148.00
    Original price
    $28.00 - $148.00
    $28.00 - $148.00
    Current price $28.00
    1.0l | $28.00 / l

Compare products

{"one"=>"Select 2 or 3 items to compare", "other"=>"{{ count }} of 3 items selected"}

Select first item to compare

Select second item to compare

Select third item to compare

Compare